fbpx
Bez stavebního povolení!

Fotovoltaika do 50 kW

FOTOVOLTAIKA

Trápí vás obavy ohledně toho, zda energie vytvořená fotovoltaikou bude postačovat k pokrytí energetických potřeb vaší domácnosti nebo jste firma a chtěli byste snížit energetickou závislost vašich objektů? Obzvláště pokud se chystáte využít fotovoltaický systém také k nabíjení elektromobilu pomocí dobíjecí stanice, nemusíte se již omezovat na výkon 10 kW, což byl stanovený strop pro provoz solární elektrárny bez stavebního povolení.

Díky novému předpisu v oblasti energetiky, který schválil prezident České republiky dne 18. ledna 2023, byl tento omezený limit zrušen a je možnost instalovat fotovoltaický systém s výkonem až 50 kW bez nutnosti získávání licence na výrobu elektřiny od Energetického regulačního úřadu nebo stavebního povolení, za předpokladu, že instalace nezasahuje do nosných konstrukcí stavby nebo nemění způsob využití budovy.

Zajímají vás další novinky v dotačních programech? Více se dozvíte zde.

Technologie Growatt

Možností, jakým způsobem zajisti výkon o 50 kW je více. Samozřejmě záleží na zákazníkových představách a energetické závislosti budovy. Je možné spojit více střídačů o menším výkonu a nebo je možné pořídit si řešení od firmy Growatt. 

Společnost Growatt je největší výrobce rezidenčních střídačů na světě a jejich systémy jsou světovou špičkou. Systémy Growatt se pyšní špičkovým využitím DC/AC výkonu v poměru 2.0 a komptabilitou s nejmodernějšími panely TOPCon. Bezpečnost na nejvyšší úrovni díky detekci a zhášení DC oblouku a integrovaným přepěťovým ochranám TYP II na DC i AC straně. 100% asymetrie a dynamický exportní limit je u těchto systému samozřejmostí. Záruka výrobce je ve standartu 10 let.

Máte zájem o FVE pro Vaši firmu?

Stačí vyplnit formulář a my se o vše postaráme

    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.