fbpx

Fotovoltaika pro bytové domy

Projekt, dotace a veškerá administrace? Víme, jak na FVE pro bytové domy.

byttovy doum kresleny na web
O nás

ILIOS

KDO JSME?

Jsme společnost ILIOS s.r.o. a specializujeme se na realizaci fotovoltaických elektráren, tepelných čerpadel, elektro dobíjecích stanic a chytrých domácností. Kvalita produktů, profesionální přístup a technická podpora je u nás samozřejmostí. Jednou z našich přidaných hodnot, na které dbáme je design našich vlajkových lodí. U nás si zkrátka můžete být jistí, že dostanete to nejlepší na trhu. Máme za sebou již několik firemních instalací a desítky fotovoltaik na rodinných domech. Za zmínku stojí například instalace pro firmy Thermoservis transport, Vezeko přívěsné vozíky a koupelny Ptáček

Bytové domy a SVJ

Dotace pro bytové domy a SVJ

DOTACE

15 000 Kč

na každou kW výkonu fotovoltaických panelů

10 000 Kč

na 1 kWh bateriového úložiště

25 000 Kč

na dobíjecí bod pro elektroauta

20 000 Kč

bonus pro podporované kraje

Výše podpory je stanovena na 15 tis. Kč na každou kilowattu výkonu fotovoltaických panelů. Výše dotace na baterie je 10 tis. Kč na každou kilowatthodinu jejich kapacity. Minimální kapacita baterií v kWh je 0,5násobek špičkového výkonu fotovoltaických panelů v kWp. Maximální podporovaná kapacita baterií činí 1,5násobek špičkového výkonu fotovoltaických panelů v kWp. Dále zde platí, že za bytovou jednotku sdílející vyrobenou elektrickou energii z fotovoltaického systému je stanovena podpora 10 tis. Kč.

Podporu je možné využít také na pořízení a instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily. Výše podpory je stanovena na 25.000 Kč na dobíjecí bod. Maximální počet podporovaných dobíjecích bodů se musí rovnat počtu bytových jednotek v domě.

V případě výměny současného zdroje tepla za tepelné čerpadlo se maximální výše podpory stanoví jako součet jednotkové výše podpory stanovené podle podoblasti podpory a počtu bytových jednotek, které jsou na tento zdroj napojeny.  V případě využití tepelného čerpadla vzduch – voda pro vytápění a ohřev vody je výše dotace 60 tis. Kč na bytovou jednotku.

Realizace opatření v bytových domech nacházejících se v obcích podporovaných státem nebo ve znevýhodněných krajích (Moravskoslezský, Karlovarský a Ústecký) je podpořeno bonusem 10 % z celkové výše dotace. Při kombinaci více opatření – například fotovoltaika + nabíjecí stanice je opatření podpořeno bonusem 20 tis. Kč.

Proč zvolit fotovoltaiku od nás?

DPS, DSPS

Projektová dokumentace

PROJEKT

Máme vlastní projekční tým. Projektová dokumentace tedy bude společně s dotací a veškerou další administrací dělaná tzv. in-house. Navíc jsme i hrdými členy Solární asociace, která združuje firmy zabývající se fotovoltaickými elektrárnami a prověřuje profesionalitu naší práce a instalací. Jsme taktéž členy České fotovoltaické asociace a cechu akumulacce a fotovoltaiky.

Chci individuální cenovou nabídku zdarma

    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.