FVE pro firmy

Fotovoltaika pro firmy

firmy

Chytrá firma

Pojem “chytrý dům” nebo “chytré město” zná dnes již každý. Snížení energetické závislosti objektů dnes řeší také firmy – od těch malých až po ty velké. Díky moderním technologiím jako je fotovoltaická elektrárna, tepelná čerpadla nebo nadřazený systém pro automatizaci můžou firmy snížit svoji energetickou závislost a náklady na minimum.       

S naší pomocí a dotačním titulem NPO ušetří firma až 70% nákladů na energie. Jednoduše a bez starostí.

Co vše vyřídíme za Vás
FVE pro firmy

Dotace pro firmy

Dotace

Výše dotace

do 100 mil.

Výše podpory

35-50 %

Datum

od června 2023

Dotační orgán

Modernizační fond

Firmy mohou čerpat dotaci na snížení energetické závislosti hned z několika dotačních titulů jako jsou například OPTAK, Modernizační fond a  nebo NPO. Výběr ideální dotačního titulu je dobré nechat na dotačním specialistovy, který vyhodnotí veškeré aspekty projektu a zvolí nejvhodnější variantu tak, aby byly náklady co nejmenší a dotace co největší. 

Právě dotační titul NPO (Národní Plán Obnovy) je jeden z nejoblíbenějších, jelikož je možné čerpat jen na dílčí projekty jako je například instalace fotovoltaické elektrárny. První kolo dotačního titulu proběhlo v druhé polovině roku 2022. Druhé kolo by mělo být spuštěno v polovině roku 2023. 

Pro podání žádosti o dotaci je nutné mít vypracovanou studii proveditelnosti a schválení připojení k distribuční soustavě. Vždy však dobré mít hotový kompletní projekt. Dotační tituly pro firmy totiž fungují prakticky tak, že kdo dřív přijde a má kvalitně zpracované podklady ten čerpá jako první. Dotační titul má vždy danou finanční alokaci a jakmile se vyčerpá jsou opozdilé projekty přidány do rezervního šuplíku. Čím dříve se tedy s projektem začne, tím větší má firma pravděpodobnost úspěchu.

Pořízení FVE

Při pořízení fotovoltaiky je velmi důležitá kvalita partnera, který Vás celým procesem provede a pomůže Vám zvolit nejvhodnější řešení na míru Vašim potřebám. Tento proces obsahuje výběr technologie (kvalita, spolehlivost, garance), kvalitu podkladů a smluv, komplexní přípravnou část (a její včasné zpracování), následuje realizace a užívání technologie, kde je pro Vás nejdůležitější servisní podpora.

Zvláště v technologiích a způsobu zapojení je v dnešní době velký rozdíl. Proto doporučujeme tyto parametry nepodcenit a pečlivě si vybrat partnera, který je schopen komplexně zajistit celý proces.

Máte zájem o FVE pro Vaši firmu?

Stačí vyplnit formulář a my se o vše postaráme

    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.