fbpx
FVE pro obec

FVE pro obce a města

Obce

Chytrá obec

Pojem “smart city” neboli “chytré město” zná dnes již každý. Velký potenciál však mají také menší a střední obce, které jsou díky moderním technologiím schopny snížit svoji energetickou závislost a náklady na minimum.  

S naší pomocí a dotačním titulem RES+ ušetří obec až 70% nákladů na energie. Jednoduše a bez starostí.

Co vše vyřídíme za Vás
FVE pro malé obce

Fotovoltaika pro malé obce

Obce

Výše dotace

do 10 mil.

Výše podpory

75 %

Datum

do 29. 9. 2023

Dotační orgán

Modernizační fond

Malé obce mohou čerpat až 75% podporu na pořízení fotovoltaických systémů na střechy a přístřešky veřejných (nekomerčních) budov a to včetně ukládání energie, investicí do rekonstrukcí střech a vnitřních rozvodů či pořízení systémů na řízení spotřeby energie.
Výzva je vyhlášena jako jednokolová nesoutěžní.
Alokace výzvy je 1 500 mil. Kč.

Příjem žádostí zde probíhá od 17.8.2022 do 29. 9. 2023 a realizace projektů musí být ukončena nejpozději do tří let od podpisu Rozhodnutí ministra životního prostředí. Maximálně možný instalovaný výkon nesmí překročit 1 MWp na jedno předávací místo. Fotovoltaickou elektrárnu můžeme nainstalovat na jakoukoliv veřejnou budovu, včetně přístřešků (na auta, skladování apod.) vlastněných žadatelem a umístěných na území obce žadatele. V praxi to znamená, že můžeme instalovat FVE na střechu obecního úřadu, školy, školky, knihovny a další veřejné budovy. Pokud k budovám náleží i přístřešky (u obecního úřadu např. na komunální techniku, u školky zastřešený altán apod.) instalace je možná i zde. Výzva nás neomezuje ani v tom, že si musíme vybrat jen jednu veřejnou budovu. Můžeme tedy FVE osadit klidně všechny veřejné budovy, které jsou ve vlastnictví a na území dané obce a které jsou tomu způsobilé.

FVE pro větší obce

Fotovoltaika pro větší obce

Obce

Výše dotace

do 50 mil.

Výše podpory

75 %

Datum

do 29. 9. 2023

Dotační orgán

Modernizační fond

Dotační výzva je určena pro větší obce (nad 3 000 obyvatel), veřejné subjekty a subjekty vlastněné 100% veřejným sektorem na pořízení fotovoltaických panelů na střechy a přístřešky veřejných i komerčních budov a veřejné pozemky. Žadatelé navíc budou moci dotací pokrýt náklady na zařízení, která slouží k ukládání jak elektrické, tak tepelné energie a její řízenou spotřebu.
Výzva je vyhlášena jako jednokolová nesoutěžní.
Pro výzvu je stanovena celková alokace 2 500 mil. Kč. 

Dotační výzva (RES + č. 4/2022) je určena pro větší obce a města nad 3 000 obyvatel, kde se vytváří tzv. energetické společenství. Instalace FVE musí být s více než jedním předávacím místem do přenosové soustavy. Výše podpory se v tomto případě pohybuje v rozmezí 40 – 60 %. Realizace projektů musí být ukončena nejpozději do pěti let od podpisu Rozhodnutí ministra životního prostředí. Maximálně možný instalovaný výkon nesmí překročit 1 MWp na jedno předávací místo. Stejně tak, jako je uvedeno výše, i zde můžeme fotovoltaickou elektrárnu nainstalovat na jakoukoliv veřejnou budovu, včetně přístřešků (na auta, skladování apod.) vlastněných žadatelem a umístěných na území obce žadatele. Navíc můžeme osadit i komerční budovy na území žadatele, do maximální výše celkového výkonu 20 %. Provozovatelem a vlastníkem FVE však musí být žadatel.

Pořízení FVE

Při pořízení fotovoltaiky je velmi důležitá kvalita partnera, který Vás celým procesem provede a pomůže Vám zvolit nejvhodnější řešení na míru Vašim potřebám. Tento proces obsahuje výběr technologie (kvalita, spolehlivost, garance), kvalitu podkladů a smluv, komplexní přípravnou část (a její včasné zpracování), následuje realizace a užívání technologie, kde je pro Vás nejdůležitější servisní podpora.

Zvláště v technologiích a způsobu zapojení je v dnešní době velký rozdíl. Proto doporučujeme tyto parametry nepodcenit a pečlivě si vybrat partnera, který je schopen komplexně zajistit celý proces.

Máte zájem o FVE pro Vaši obec?

Stačí vyplnit formulář a my se o vše postaráme

    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

    Varování před povodněmi.

    Doporučujeme všem zákazníkům, kteří by se ocitli v situaci, kdy se jim ke střídači a bateriím fotovoltaické elektrárny dostane zvýšená hladina vody, aby si zatlačili STOP tlačítko a vypnuli jistič BMS (battery management system). STOP tlačítko naleznete pod rozvaděčem u fotovoltaické elektrárny a nebo v prostoru u fotovoltaické elektrárny. Jistič BMS naleznete pod krytem BMS.