fbpx

Tepelné čerpadlo voda/vzuch země/vzduch Viessmann s dotací od firmy ILIOS.

Navrhneme společně takový projekt, který splní všechny podstatné náležitosti. Našim cílem je, abyste měli při celém procesu co nejméně starostí. Proto za Vás vyřídíme dotaci na tepelné čerpadlo až 140 000 Kč a veškeré papírování. Následně provedeme kompletní realizaci a revizi projektu.

Proč tepelné čerpadlo?

Ekologie

Tepelné čerpadlo je skvělou volbou pro výrobu tepla bez využití fosilních
paliv. Výroba je tedy zcela ekologická, tím přispíváte k ochraně klimatu.

Účinnost

Tepelné čerpadlo využívá teplo z okolního prostředí a díky své konstrukci je účinné po celý rok. Jedná se o moderní způsob vytápění.

Chytré topení

Tepelné čerpadlo ke svému provozu potřebuje jen zlomek energie, kterou do vašeho domu dodá. Navíc se jedná o bezobslužný zdroj tepla.

Úspora

Tepelné čerpadlo je první volbou pokud chceme dosáhnout úspory nákladů na vytápění v době kdy se cena paliv stále zvyšuje.

Jaký zvolit typ tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo vzduch/voda

Vzduch je všude k dispozici zdarma a obsahuje teplo i v chladných podmínkách. I když je fyzikální hranice teploty stanovena na -273,15 stupňů Celsia, tepelné čerpadlo vzduch/voda dokáže efektivně využívat tepelnou energii při teplotách kolem -20 stupňů Celsia. Toto zařízení lze umístit jak uvnitř, tak venku. Pro více informací klikněte zde.

Tepelné čerpadlo země/voda

Energie v zemi spí, je téměř nevyčerpatelná, s rostoucí hloubkou nás zahřívá. Teplo země/voda, dva běžné způsoby dodávání tepla – kolektory na povrchu absorbuji teplo, sondy hlouběji získávají tepelnou energii. Tepelná čerpadla země/voda jsou účinnější než vzduchová, ale vyžadují více plánování a prostoru. Podrobnější informace najdete po kliknutí zde.

Spočítejte si úsporu Vašeho tepelného čerpadla

Spočítejte si Vaši budoucí úsporu na naší kalkulačce. Tepelné čerpadlo na sebe rychle vydělá a pomůžete tak šetřit naše životní prostředí. Udělejte první krok k energetické nezávislosti a zjistěte kolik korun Vám Vaše budoucí tepelné čerpadlo ušetří.

PASIVNÍ
DŮM


NÍZKOENERGETICKÝ
DŮM

NOVOSTAVBA
(PODLE EnEV)


DŮM DO 1995
(běžná izolace)

STARÝ DŮM
(BEZ TEPELNÉ IZOLACE)

Roční úspora: 35 000 Kč
Uspora za 20 let: 700 000 Kč
Emise: 24 Kg / rok
01
Krok

Připravíme projekt

Navrhneme společně takový projekt, který splní všechny podstatné náležitosti. Našim cílem je, abyste měli při celém procesu co nejméně starostí.

02
Krok

Zprovozníme čerpadlo

Pracujeme jen s kvalitním, prověřeným sortimentem a materiálem. Dodržujeme termíny a máme vlastní tým lidí.

03
Krok

Získáme dotaci

Zajistíme Vám dotaci až 140 000 Kč. Postaráme se o veškeré papírování a zajistíme připojení k distribuci elektrické energie.

Chci individuální cenovou nabídku zdarma

  Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  Garance získání dotace

  Zajistíme Vám dotaci až 140 000 Kč. Veškeré papírování vyřídíme.

  Návratnost investice od 5 let

  Vaše investice do energetické nezávislosti se Vám rychle vrátí.

  Kvalita a dlouhá záruka

  Pracujeme jen s kvalitním, prověřeným sortimentem a materiálem.

  Česká rodinná firma

  Jsme rodinná firma s vlastním projekčním i realizačním týmem.

  Nenašli jste odpověď na to, co jste hledali? Prohlédněte si časté otázky a odpovědi!

  Máte otázky? Zavolejte nám: +420 792 755 011

  Jsme Vašimi partnery na cestě za energetickou nezávislostí …

  Teplo z přírody. Zdarma, ekologicky, inovativně díky tepelnému čerpadlu.

  Zajisté jste už uvažovali o alternativách ke standardnímu topení. Pokud při tom myslíte na úsporu nákladů za vytápění a ekologickou výrobu tepla, potom je jasnou volbou tepelné čerpadlo-plnohodnotný topný systém, který využívá k vytápění teplo okolního prostředí.

  Venkovní jednotka tepelného čerpadla Vitocal 200-A odebírá teplo venkovnímu vzduchu a v kompresoru zvyšuje teplotu až na 60 °C. Toto teplo se přivádí vnitřní jednotce a výměník tepla zde odevzdává teplo do topného okruhu.

  Jak vlastně funguje tepelné čerpadlo?

  Venkovní jednotka tepelného čerpadla Vitocal 200-A odebírá teplo venkovnímu vzduchu a v kompresoru zvyšuje teplotu až na 60 °C. Toto teplo se přivádí vnitřní jednotce a výměník tepla zde odevzdává teplo do topného okruhu.

  Tepelné čerpadlo je lednička, jen na ruby!

  V případě ledničky se teplo odvádí zevnitř směrem ven. 

  tepelného čerpadla to funguje přesně opačně.

  Vždy podle požadavku a místních podmínek odebírají tepelná čerpadla svou energii ze vzduchu, země nebo spodní vody: zdarma, ekologicky a téměř neomezeně. Protože využívají teplo z okolního prostředí efektivně, mohou být v domě použity jako jediný zdroj tepla pro vytápění a teplou vodu.

  Tepelná čerpadla vzduch/voda Vitocal 200-S a Vitocal 200-A využívají ekologicky a levně teplo obsažené ve venkovním vzduchu. U tepelného čerpadla Vitocal 200-A se nachází celý chladicí okruh ve venkovní jednotce. Výhoda: není potřeba osvědčení o odborné způsobilosti pro chladicí techniku.

  Příjemná výhoda a komfort: s tepelným čerpadlem Vitocal 200-S/-A můžete nejen vytápět, ale na přání i chladit.

  Tepelná čerpadla vzduch/voda Vitocal 200-S a Vitocal 200-A patří k nejtišším svého druhu. Díky patentu AAD (Advanced-Acoustic Design) dosahují již při vzdálenosti 3m pouze 35 dB(A).

  Mnozí říkají, že tepelná čerpadla jsou hlučná a ruší sousedy. Je to pravda?

  Ne, tepelná čerpadla od firmy Viessmann jsou tichá!

  Tepelná čerpadla vzduch/voda Vitocal 200-S a Vitocal 200-A patří k nejtišším svého druhu. Díky patentu AAD (Advanced-Acoustic Design) dosahují již při vzdálenosti 3m pouze 35 dB(A).  Tak se výborně hodí k použití v hustých zástavbách, jako jsou třeba řadovky.

  Proč se vyplatí investice do tepelného čerpadla?

  Dostanete státní podporu, ale bez účtu za fosilní paliva!

  Pokud máte tepelné čerpadlo, nemusíte už utrácet peníze za plyn nebo uhlí – a chráníte tak naše ovzduší tím, že nepoužíváte fosilní paliva. Proč se tepelné čerpadlo přesto vyplatí: země, obce a dodavatelé energie podporují jeho montáž dotacemi. Kromě toho můžete požadovat úvěry s výhodným úrokem. Tak se investice do tepelného čerpadla za krátkou dobu vrátí. Potom můžete do slova a do písmene šetřit peníze za náklady na vytápění.

  Mohu kombinovat tepelné čerpadlo a fotovoltaiku?

  Ano, tak vyrábíte elektřinu pro své tepelné čerpadlo jednoduše sami!

  Využijte trvalou udržitelnost systému: ideální doplnění vašeho tepelného čerpadla je fotovoltaické zařízení, které samo vyrábí elektřinu nejen pro domácnost, ale i pro tepelné čerpadlo – ze sluneční energie, která je zdarma. Přebytečná elektřina se dá přímo spotřebovat nebo uložit v akumulátoru, tak je k dispozici přesně ve chvíli, když je potřeba, například při přípravě teplé vody nebo ke chlazení budovy v létě. Navíc je kombinace lépe podporována dotacemi.

  Můžu namontovat tepelné čerpadlo v každé budově?

  Ano, pro tepelná čerpadla takřka neexistují omezení!

  Je jedno, jak bydlíte: tepelná čerpadla lze instalovat všude. Viessmann vám poskytne kompletní program tepelných čerpadel pro každou montážní situaci a každou oblast použití – pro novostavbu i modernizaci. K novostavbě: takřka všichni výrobci pevných a hotových staveb nabízí tepelná čerpadla Viessmann. Přitom neexistují téměř žádná omezení, protože nepotřebujete ani komín ani sklad paliva, například pro dřevo nebo peletky. Jediné, co potřebujete, je elektrická přípojka, která je v každém domě k dispozici. 

  Kde získám tepelné čerpadlo od firmy Viessmann?

  U vaší kvaliikované odborné rodinné firmy ILIOS!

  Shrnutí:

  Tepelná čerpadla využívají regenerativní energii ze země, slunce, spodní vody a vzduchu. Tím se snižuje spotřeba fosilních paliv, šetří cenné zdroje a snižují emise CO2, které škodí ovzduší.

  Další výhoda: tepelná čerpadla od firmy Viessmann mají většinou i funkce „active cooling“ a „natural cooling“. Kromě toho, že se využívají jako topné zdroje v chladných dnech, zajišťují v létě příjemné prostředí v místnosti.

  Široký program poskytuje pro každý požadavek vhodné tepelné čerpadlo – s ohledem na stavební a geologické danosti, ale také individuální potřebu tepla. Provoz tepelného čerpadla na elektřinu vlastní výroby je mimořádně ekologický a výhodný z hlediska nákladů. Je ideální jak pro novostavbu, tak modernizaci.

  Tepelná čerpadla Viessmann lze provozovat se solárními zařízeními a spolu se stávajícím olejovým a plynovým topením. Takže může každý investor a majitel nemovitosti individuálně realizovat své představy.