fbpx

Vytápění pomocí tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla od společnosti ILIOS: spojujeme inovace a udržitelnost

Když mluvíme o snižování energetické závislosti a zvyšování efektivity využití energie, tepelná čerpadla jsou v první linii. Jako společnost ILIOS přinášíme do svého portfolia tepelná čerpadla, která jsou základním stavebním kamenem pro dosažení energetické nezávislosti v domácnostech i průmyslových objektech.

Tepelná čerpadla a Fotovoltaické Elektrárny: Spolupráce pro Energetickou Nezávislost

Jedním z klíčových prvků v procesu snižování energetické závislosti je propojení tepelných čerpadel s fotovoltaickými elektrárnami (FVE). Fotovoltaické elektrárny dodávají elektřinu pro domácnosti a průmyslové objekty, ale co když můžete tuto elektřinu efektivně využít i pro vytápění a ohřev teplé vody? Spojením těchto dvou systémů můžete dosáhnout značných úspor a rychlejší návratnosti investice.

Společnost ILIOS si pro tuto vizi zvolila partnerskou spolupráci s německou rodinnou firmou Viessmann, jedním z předních evropských výrobců tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla od Viessmann využívají regenerativní energii ze země, slunce, spodní vody a vzduchu. My nabízíme tepelná čerpadla od společnosti Viessmann druhu vzduch/voda a nebo země/voda. Snižují spotřebu fosilních paliv, šetří cenné zdroje a snižují emise CO2, což má pozitivní vliv na kvalitu ovzduší a životní prostředí.

Rozmanitost Nabídky Tepelných Čerpadel

Výběr správného tepelného čerpadla je klíčovým faktorem pro dosažení energetické nezávislosti. Společnost ILIOS nabízí široké portfolio tepelných čerpadel, která mohou být přizpůsobena individuálním potřebám. Různé typy tepelných čerpadel využívají různé zdroje energie, jako je vzduch, země, spodní voda nebo slunce, a jsou vhodná pro různé stavební a geologické podmínky. 

Tepelná čerpadla jsou ekologická a ekonomicky výhodná volba, zejména pokud využívají elektřinu vlastní výroby. Jsou vhodná jak pro novostavby, tak pro modernizaci existujících budov.

Jak tepelná čerpadla vzduch/voda fungují?

Princip, jakým tepelná čerpadla vzduch/voda fungují, lze srovnat s chladničkou. Zatímco chladnička odvádí teplo ven, tepelné čerpadlo přivádí teplo z okolního prostředí do místnosti. Tepelná čerpadla aktivně odebírají energii ze vzduchu, spodní vody nebo země a tuto energii přeměňují na teplo pro vytápění a ohřev teplé vody. Tento proces probíhá pomocí kompresoru a chladiva. Celý cyklus se neustále opakuje, což zajišťuje stálý zdroj tepla.

Spojení tepelných čerpadel a fotovoltaických elektráren představuje inovativní cestu k energetické nezávislosti. Jako spolčenost spolupracující s Viessmann, nabízíme širokou škálu tepelných čerpadel, která mohou být přizpůsobena individuálním potřebám a podmínkám. Tato řešení nejenže šetří energii a snižují emise CO2, ale také přispívají k dlouhodobé úspoře nákladů. Pro více informací o našich tepelných čerpadlech a fotovoltaických elektrárnách nám zanechte kontakt vyplněním formuláře níže.

Chci individuální cenovou nabídku zdarma

    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.