fbpx
SVJ a BD

Fotovoltaika pro bytové domy

BYTOVÉ DOMY

Ušetřete až 50 % za energie

Kontaktujte nás a zjistěte kolik můžete ušetřit!

Ať bydlíte v bytovém domě, paneláku a nebo činžáku. My za Vás řešení vymyslíme.

Proč zvolit fotovoltaiku od nás?

Máte otázky? Zavolejte nám: +420 792 755 011

Jsme Vašimi partnery na cestě za energetickou nezávislostí.

Bytové domy a SVJ

Fotovoltaická energie (FVE) pro bytové domy a Společenství vlastníků jednotek (SVJ) je v podstatě systém pro sdílení energie mezi jednotlivými členy SVJ nebo bytového družstva. Tento systém umožňuje uživatelům rozhodnout se, zda chtějí nadále využívat svého stávajícího dodavatele elektrické energie a zároveň generovat úspory díky využívání solární energie z fotovoltaických zařízení nainstalovaných ve společných prostorech.

Návrh, optimalizace, provedení a konzultace

Společně s vámi vytvoříme individuální a optimální řešení pro vaši nemovitost, které bude dokonale přizpůsobeno její velikosti a energetické spotřebě. Naše komplexní služby zahrnují plánování, projektovou dokumentaci, administrativní záležitosti, financování a instalaci. Dále vám poskytneme asistenci při získávání dotace, která může pokrýt až 50% nákladů díky programu Nová Zelená Úsporám (NZÚ) platného pro období 2021-2030.

Šetření energie

“I když nešetříte energii, snižujete své náklady na ni. Navíc v letních měsících, kdy máte nadbytek energie, nemusíte se omezovat – můžete si dovolit využívat klimatizaci a zlepšit tak komfort ve vašem bydlení. Jako přidanou výhodu můžete nepoužitou energii prodat na trhu nebo využít výhod virtuální baterie.”

Princip fungování

Začneme vytvořením Vůdčího odběrného místa, obvykle pro společné prostory, ke kterému se připojují další Přidružená odběrná místa těch členů, kteří aktivně participují na projektu využívajícím fotovoltaiku.

Pro provozování tohoto typu fotovoltaických řešení není nezbytné, aby se všichni členové zapojili do sdílení energie. Zároveň je možné zachovat stávajícího dodavatele energie, což pro účastníky znamená minimální změny. Přidružená odběrná místa si pouze stanoví alokační klíč, podle kterého bude distribuována energie ze všech zdrojů.

Skladování energie

V případě rozhodnutí pro fotovoltaické panely s bateriovým úložištěm se nepoužitá energie ukládá do úložiště a přebytky, které přesahují kapacitu baterie, jsou prodány přes Vůdčí odběrné místo do distribuční sítě, což vylepšuje ekonomiku a návratnost investice. V této fázi můžete spoléhat na naši podporu a asistenci při výběru nejvýhodnějšího způsobu pro prodej vaší nadbytečné energie.

Vůdčí odběrné místo (Vůdčí OM) je bod, kde je fotovoltaická elektrárna (FVE) propojena s distribuční sítí prostřednictvím čtyř-tarifního elektroměru. Tento elektroměr měří jak spotřebu na daném místě, tak i případné prodeje elektřiny zpět do distribuční sítě.

Přidružená odběrná místa (OMP1 až OMPx) jsou místa, kde jsou umístěny dvoutarifní elektroměry. Tyto elektroměry měří spotřebu energie v bytových jednotkách, které se podílejí na projektu FVE. Tyto jednotky nadále zůstávají připojeny ke svým běžným maloobchodním dodavatelům energie se stejnými sazbami a fixacemi jako dosud. Distributor však pouze redistribuuje energii z FVE na základě dohodnutého alokačního klíče.

Odběrná místa bez účasti (OM bez účasti) jsou ta, která nevyjadřují zájem o investici do FVE a tudíž ani o benefity a výnosy spojené s tímto projektem. Pro tyto subjekty se nic nemění a zachovávají si stejné podmínky jako před instalací FVE.

Alokační klíč je procentuální vyjádření podílu jednotlivých odběrných míst na produkci energie z FVE. Odběrná místa se dohodnou na tomto klíči; ta, která se neúčastní projektu, mají podíl 0%.

Máte zájem o FVE pro Vaši firmu?

Stačí vyplnit formulář a my se o vše postaráme

    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.