fbpx
Home Energy Station

Domácí bateriové úložiště HES

HES

V chytrosti je klíč.

Akumulační stanice AES je chytré, na síti nezávislé, energetické řešení pro Vaši domácnost. Integrovaným systémem kontroly s adaptivní logikou lze regulovat a optimalizovat tok energie, maximalizovat míru energetické soběstačnosti Vaší domácnosti a zároveň ukládat energii vyrobenou solárními panely.

Elektřina ze solární výrobny dodává elektrickou energii přímo tam, kde je potřeba. Může nabíjet akumulátory a zároveň vykrývat spotřebu objektu.

Přebytečná vyrobená elektrická energie může být vracena přímo do distribuční sítě (pokud máte smlouvu s distributorem).

Nedostatek elektrické energie v akumulační stanici může být naopak kompenzován z veřejné sítě, aby nedošlo ke snižování životnosti akumulátorů.

 

Výhody a bezpečnost uložiště HES

Nepřerušená dodávka energie (UPS)

HES je připojeno k distribuční síti a zároveň k objektu. Na základě nepřetržitého měření parametrů sítě garantuje HES, vybraným okruhům, nepřetržitou dodávku energie bez jakéhokoliv výpadku

Vše v jednom

Akumulační stanice HES je samostatně stojící zařízení. Je navržena jako komplexní chytré řešení pro Vaši domácnost. Zařízení je kompletně vyvinuto a vyrobeno v ČR. Obsahuje moduly pro sběr energie z PV, 3fázový střídač s možností nesymetrického zatížení/odběru, sadu akumulátorových bloků a nabíječ.

Špičkovací management

Díky neustálému monitoringu odběru domácnosti je stanice HES schopna dodat do přetížených fází potřebnou energii, aby nedošlo k vybavení hlavního jističe. Energie se čerpá z akumulátorů, obnovitelného zdroje nebo z méně zatížených fází.

Monitoring

HES umožňuje uživateli přístup k provozním hodnotám pomocí WEB rozhraní. Stanice komunikuje se vzdálenou databází kde probíhá zpracování a vizualizace aktuálních a historických hodnot energetické bilance objektu

Výkon

Jmenovitý výkon střídače je 10kVA. Jmenovitý výkon MPPT je 6kW/vstup. Jmenovitý výkon nabíječe dodávaný z akumulátorů je 6kW.

Modularita

V případě, že je potřeba ve Vaší domácnosti navýšit kapacitu akumulátorů, nebo jen chcete ještě více snížit Vaši závislost na dodavatelích elektrické energie, je možné akumulační stanici HES rozšířit o další akumulátory.

Systém řízení akumulátorů (BMS)

BMS vyvinuté společností AERS monitoruje parametry každého jednoho článku. Inteligentní nabíjecí a vybíjecí algoritmus zajišťuje vysokou bezpečnost zařízení a dlouhodobou životnost akumulátorů

Bezpečnost

Zařízení HES splňuje veškeré bezpečnostní předpisy a je vybaveno opatřeními zajišťujícími bezpečnost při montáži a uvedení zařízení do provozu dle platné legislativy

Nenašli jste odpověď na to, co jste hledali? Prohlédněte si časté otázky a odpovědi!

Máte otázky? Zavolejte nám: +420 776 010 625  

Jsme Vašimi partnery na cestě za energetickou nezávislostí …

Chci individuální cenovou nabídku zdarma

    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.