fbpx

Tepelné čerpadlo země/voda.

Navrhneme společně takový projekt, který splní všechny podstatné náležitosti. Našim cílem je, abyste měli při celém procesu co nejméně starostí. Proto za Vás vyřídíme dotaci na tepelné čerpadlo až 140 000 Kč a veškeré papírování. Následně provedeme kompletní realizaci a revizi projektu.

Proč tepelné čerpadlo země/voda?

Země ukrývá obrovské množství téměř nevyčerpatelné energie, která může být využita. Tento přírodní zdroj tepla nám nabízí relativně stabilní teploty, které se udržují i během zimních měsíců, začínající přibližně 10 metrů pod povrchem. S postupným zanořováním do hloubky stoupá teplota a s ní i dostupné množství tepelné energie. Díky tepelným čerpadlům země/voda můžeme část této energie využít pro ústřední vytápění a ohřev teplé vody.

Existují dva běžné způsoby získávání tepla pro tepelná čerpadla. Geotermální kolektory, jako jsou plošné a výkopové kolektory nebo zemní rohože, jsou umístěny poblíž povrchu a rozkládají se na velké ploše, kde absorbuje tepelnou energii, kterou poté předávají tepelnému čerpadlu. Na druhou stranu, geotermální sondy jsou zasazeny do země svisle nebo pod úhlem a čerpají tepelnou energii z hloubky 40 až 100 metrů. Tímto způsobem potřebují mnohem méně místa než geotermální kolektory.

V porovnání s tepelnými čerpadly vzduch/voda mají tepelná čerpadla země/voda obvykle vyšší účinnost, bez ohledu na to, jaký způsob získávání tepla použijete. Nicméně, jejich plánování je náročnější kvůli potřebě většího prostoru a často vyžadují schválení úřadů.

Ekologie

Tepelné čerpadlo je skvělou volbou pro výrobu tepla bez využití fosilních
paliv. Výroba je tedy zcela ekologická, tím přispíváte k ochraně klimatu.

Účinnost

Tepelné čerpadlo využívá teplo z okolního prostředí a díky své konstrukci je účinné po celý rok. Jedná se o moderní způsob vytápění.

Chytré topení

Tepelné čerpadlo ke svému provozu potřebuje jen zlomek energie, kterou do vašeho domu dodá. Navíc se jedná o bezobslužný zdroj tepla.

Úspora

Tepelné čerpadlo je první volbou pokud chceme dosáhnout úspory nákladů na vytápění v době kdy se cena paliv stále zvyšuje.

Spočítejte si úsporu Vašeho tepelného čerpadla

Spočítejte si Vaši budoucí úsporu na naší kalkulačce. Tepelné čerpadlo na sebe rychle vydělá a pomůžete tak šetřit naše životní prostředí. Udělejte první krok k energetické nezávislosti a zjistěte kolik korun Vám Vaše budoucí tepelné čerpadlo ušetří.

PASIVNÍ
DŮM


NÍZKOENERGETICKÝ
DŮM

NOVOSTAVBA
(PODLE EnEV)


DŮM DO 1995
(běžná izolace)

STARÝ DŮM
(BEZ TEPELNÉ IZOLACE)

Roční úspora: 35 000 Kč
Uspora za 20 let: 700 000 Kč
Emise: 24 Kg / rok
01
Krok

Připravíme projekt

Navrhneme společně takový projekt, který splní všechny podstatné náležitosti. Našim cílem je, abyste měli při celém procesu co nejméně starostí.

02
Krok

Zprovozníme čerpadlo

Pracujeme jen s kvalitním, prověřeným sortimentem a materiálem. Dodržujeme termíny a máme vlastní tým lidí.

03
Krok

Získáme dotaci

Zajistíme Vám dotaci až 140 000 Kč. Postaráme se o veškeré papírování a zajistíme připojení k distribuci elektrické energie.

Chci individuální cenovou nabídku zdarma

    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.